Soutěže

 

Náš sbor pravidelně každý rok pořádá dvě soutěže. První je ta důležitější, jedná se o Memoriál Jana Dřínka a Karla Herolda. Zde si připomínáme 2 nejvýznamnější osobnosti našeho sboru. Druhou soutěží je Faraónský běh na Zelenou horu. Pokud máme nějaké výročí, tak zajišťujeme i další soutěže. Například Okrskovou soutěž Dospělých nebo Okresní kolo hry Plamen.

V září 2019 se můžete těšit na již 16. ročník Memoriálu Jana Dřínka a Karla Herolda v požárním útoku ,,klasika´´. Jako každý rok se akce koná na ovále vedle Zimního stadionu ve Žďáře nad Sázavou. Těšit se můžete na spoustu skvělých požárních útoků, doprovodný program, skákací hrad pro děti a bohaté občerstvení. Této akce se pravidelně účastní kolem 30 družstev mužů a žen. 

Cílem této soutěže je nejen soutěž samotná ale hlavním cílem je vzpomenou na dvě velké osobnosti českého hasičstva. Tuto soutěž si nenechají ujít nejen soutěžní družstva ale i spousta vysokých představitelů hasičského hnutí. Soutěž je rozdělená do třech kategorií - muži, ženy a veteráni. Každá kategorie má pro vítěze Putovní pohár a pro věchny je spousta věcných cen, které věnují naši partneři.

Zde jsou potřebné informace o konání akce:

Před 15 lety dostal dnes již náš bývalý starosta myšlenku uspořádat ojedinělou soutěž. Vzor byl v odkaze starých Faraónů, kteří svou sílu před svými poddanými dokazovali fyzickou zdatností v podobě běhu na pyramidy. Tuto myšlenku přenesl do dnešní doby a vytvořil soutěž Faraónský běh na Zelenou horu. Zde soutěží každý sám za sebe. Cílem je v co nejkradším čase vyběhnout cca 80 schodů na Zelenou horu. V počátcích se cílilo i na členy Zásahové jednotky, ale nakonec se soutěž hlavně zaměřila na Mladé hasiče. Zúčastnit se však můžou i dospělé osoby. Soutěž je rozdělená do spousty věkových kategorií. A také je vyhlašován absolutní vítěz s nejnižším časem,který získá na rok putovní pohár.

Zde jsou potřebné informace o konání akce:

 

Sbor dobrovolných hasičů ve Žďáře nad Sázavou 2 - Zámek byl založen roku 1886. Jednou ze zakladatelek byla hraběnka Clam - Gallasová, majitelka zdejšího Zámku. Sboru dala do užívání i první Hydrofon - koňespřežná stříkačka, která je naší chloubou i dnes.

Po 133 letech má náš sbor 132 členů. Kromě historické koněspřežné stříkačky, sbor vlastní i historický vůz PRAGA z roku 1941. Pro fungování a zajišťování akcí využíví 9-ti místný Dopravní automobil Wolksvagen a zaplachtovaný přívěz. 

Před dvěma lety začal sbor s pomocí města Žďár nad Sázavou stavět sportovní hřiště pro potřeby Mladých hasičů a Dorostenců. Toto hřiště se nachází v Zámku na ulici Dvorská. 

Od roku 2004 je zásahová jednotka zařazena do režimu JPO 2/1, tím je předurčena na všchny možné zásahy s výjezdem do 5-ti minut od vyhlášení poplachu. K dispozici má automobilové cisterny a chemický přívez.

Každý rok pořádáme dvě hasičské soutěže, taneční zábavu, sběr železného šrotu a elektroodpadu. Pomáhamé se zajišťováním různých akcích v areálu Zámku nebo ve Žďáře samotném. Zúčasťňujeme se i různých akcích u okolích sborů.