Vybavení

Vybavení

CAS 15/1800/60-M2Z Mercedes Benz 1226

Cisternová automobilová stříkačka s průtokem čerpadla 1500 l/min má obsah nádrže s vodou 1800 l, 60 l pěnidla a podvozek je stavěný na silniční jízdu.
Tato cisterna vyjíždí na všechny typy událostí jako jsou dopravní nehody, požáry, technické pomoci, chemické úniky a další.

 

CAS 16/2400/75-M2Z Mercedes Benz 1124

Cisternová automobilová stříkačka s průtokem čerpadla 1600 l/min má obsah nádrže s vodou 2400 l, 75 l pěnidla a podvozek je stavěný na silniční jízdu.
Tato cisterna vyjíždí na typy událostí jako jsou požáry, technické pomoci, chemické úniky a další.

 

Čtyřkolová elektrocentrála 60kW

Čtyřkolová elektrocentrála s výkonem 60 kW určená pro krizové situace jako je výpadek elektřiny. Výrobu elektřiny zajišťuje osmiválcový motor TATRA.

 

Chemicko-technický přívěs s motorovým člunem

Přívěs je vybavený nornými stěnami a veškerým příslušenstvím pro práci na vodě, při úniku nebezpečných látek či záchraně osob.

Sbor dobrovolných hasičů ve Žďáře nad Sázavou 2 - Zámek byl založen roku 1886. Jednou ze zakladatelek byla hraběnka Clam - Gallasová, majitelka zdejšího Zámku. Sboru dala do užívání i první Hydrofon - koňespřežná stříkačka, která je naší chloubou i dnes.

Po 133 letech má náš sbor 132 členů. Kromě historické koněspřežné stříkačky, sbor vlastní i historický vůz PRAGA z roku 1941. Pro fungování a zajišťování akcí využíví 9-ti místný Dopravní automobil Wolksvagen a zaplachtovaný přívěz. 

Před dvěma lety začal sbor s pomocí města Žďár nad Sázavou stavět sportovní hřiště pro potřeby Mladých hasičů a Dorostenců. Toto hřiště se nachází v Zámku na ulici Dvorská. 

Od roku 2004 je zásahová jednotka zařazena do režimu JPO 2/1, tím je předurčena na všchny možné zásahy s výjezdem do 5-ti minut od vyhlášení poplachu. K dispozici má automobilové cisterny a chemický přívez.

Každý rok pořádáme dvě hasičské soutěže, taneční zábavu, sběr železného šrotu a elektroodpadu. Pomáhamé se zajišťováním různých akcích v areálu Zámku nebo ve Žďáře samotném. Zúčasťňujeme se i různých akcích u okolích sborů.