Přehled novinek

05.06.2022 Mladí hasiči - Žďárská liga 2022

Máme za sebou již 5 soutěží. Zatím je to jak na houpačce, úspěch střídá neúspěch. První soutěž se skrz vadnou časomíru nebude počítat do celkového hodnocení. To našim chlapům nevadilo, jeliž se jim útok nepovedl. Holky to ale mrzelo, protože to byla jejich první soutěž a hned z toho bylo krásné 5. místo.

Na druhém kole se bohužel nedařilo ani jednomu týmu a byly z toho neplatné pokusy.

Na třetím kole si oba týmy zpravily náladu chlapi si zaběhli svůj osobáček a brali krásný 5. místo a holky se vyšvihly na bednu a brali super 3. místo.

Na čtvrtém kole kluci pokračovali dobře a vyběhali si opět 5. místo. Holky měli bohužel smůlu, zapomněli si otevřít kohout na mašině a tím byl útok ztracen.

Na pátem kole, zatím posledním si družstva vedly takto. Chlapy běželi skvěli, ale měli trochu problém s mašinou, tak je z toho 14. místo a holky zaběhli hezký utok a vyneslo jim to 7. místo.

Obou týmům gratulujeme a držíme jim palce do dalších závodů.

Další fotografie naleznete zde.

31.05.2022 Mladí hasiči - Regional Cup Mládeže 2022

Máme za sebou již 2 kola této soutěže a to ve Velkém Meziříčí a v Blízkově. Máme zastoupení jak mezi Mladými hasiči tak i v kategorii Starších. Zatím se více daří těm menším, kteří jednou brali 4. místo a po druhé si šli pro 2. místo. Starší hasiči se zatím trochu trápí na prvních závodech byly až na 17. místě a na druchých závodech na 8. místě. Budeme věřit, že se i jejich výsledky zlepší.

Prozátím děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalších závodech.

Další fotografie naleznete zde.

30.05.2022 Mladí hasiči - Jarní kolo hry Plamen 2022

Na soutěž jsme ze Žďáru přijeli s desátým místem u starších a prvním místem u mladších z podzimního kola v Otíně.

Na pořadu dne u obou kategorií byla štafeta CTIF, útok CTIF a požární útok.

V kategorii mladších se nám až na drobnou chybičku hned na začátku podařilo obsadit 4. místo na štafetě, útok CTIF se nám zadařil i přes počáteční nervozitu na 2. místo a na požárním útoku se také dařilo a vybojovali jsme tam 3. pozici!

U kategorie starších na štafetě CTIF jsme vydřeli 4. místo, na útoku CTIF 13. příčku a na požárním útoku, ikdyž se slušným nabíráním 10. pozici.

Při vyhlašování výsledků ročníku 2021/2022 jsme si dnes šli pro hezké 8. místo u starších a pozor pro super ZLATOU U MLADŠÍCH!!! Poděkování patří všem vedoucím.

Gratulujeme, super den!

Další fotografie naleznete zde.

 

23.05.2022 Mladí hasiči - Jarní kolo dorostu 2022

arní Okresní kolo Dorostenců se konalo 21.5.2022 v Bobrové. Náš sbor měl zastoupení v družstu dorostenců a jedné jednotlivkyně.

Všichni to měli jako premiéru. I tak jsme byli spokojení. Družstvo dorostenců bralo krásné 2. místo a jednotlivkyně brala 4. místo ve své kategorii. Pro všechny to bylo něco nového ale i tak to všichni zvládli výborně, bohužel jsme museli řešit zranění a soutěž se nám tím komlikovala ale nakonec jsme to zvládli.

Děkujeme za reprezentaci sboru a jen tak dál.

Další fotografie naleznete zde.

18.05.2022 Akce sboru - Sběr železného šrotu a elektroodpadu 2022

Již tradičně náš sbor pořádal sběr železného šrotu a elektroodpadu¨v místních částech Žďár nad Sázavou 2, 5, 7. Akce se konala v sobotu 23.4 od ranních hodin. Opět se nám sešla pěkná hromádka, díky které máme potřebné peníze na fungování našeho sboru. 

Děkujeme všem, kteří nám odpad věnovali a přispěli tím na naši činnost.

Další fotografie naleznete zde.

21.04.2022 Akce sboru - Recyklujte s hasiči 2022

Náš sbor je do tohoto projektu zapojen od jeho počátku v roce 2010. Do aktivity zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů se v loňském roce zapojilo 123 sborů dobrovolných hasičů z Kraje Vysočina. K recyklaci bylo do systému Elektrowin předáno 324 tun elektrospotřebičů. Kraj mezi 5 sborů dobrovolných hasičů (SDH) s nejvyšším množstvím sesbíraného elektra rozdělí 80 tis. Kč. Při vyhlášení výsledku jsme obsadili krásné 3. místo. Moc za to děkujeme.

 

Pořadí

Název SDH

Množství v t

1

SDH Dolní Cerekev (JI)

8,95

2

SDH Kamenice (JI)

8,65

3

SDH Žďár nad Sázavou 2 – Zámek (ZR)

8,33

4

SDH Křídla (ZR)

7,36

5

SDH Vyskytná (PE)

7,12

Děkujeme všem, kteří nám se sběrem pomohli a darovali nám vyřazený spotřebič. 

Další fotografie naleznete zde.

18.04.2022 Mladí hasiči - Čistá Vysočina 2022

Již tradičně jsme se zapojili do akce Čistá Vysočina. Na úklid podél silnic jsme vyrazili v sobotu 16.4.2022. Šli jsme úsek ze Žďáru nad Sázavou přes Vysoké až do Počítek. Tento úsek chodíme pravidelně každý rok. Musíme říct, že nepořádku kolem silnic ubývá. Alespoň v tomto úseku.

Další fotografie naleznete zde.

12.04.2022 Akce sboru - Výhlášení soutěže Zlatý erb 2022

V úterý 12.4.2022 se na Krajském úřadě v Jihlavě konalo vyhlášení soutěže Zlatý erb 2022. Soutěží se zde o nejlepší webové stránky Sboru dobrovolných hasičů. Náš sbor se účastní pravidelně a vždy se umisťuje na předních příčkách. Jinak tomu nebylo ani letos. Odvezli jsme si krásné 2. místo. Velmi nás těší, že naše stránky jsou stále takto hodnoceny. 

Děkujeme.

Další fotografie naleznete zde.

12.04.2022 Mladí hasiči - Divadlo v Bohdalově

Jako každý rok i letos jsme s Mladými hasiči vyrazili na Ochotnické divadlo do Bohdalova. Letos si místní spolek ,, Pohádkáři´´ připravili představení Hrátky s čertem. Samozřejmě ani letos nás nezklamali a divadlo bylo skvěle připravené. Moc jim děkujeme a už teď se těšíme na příští rok.

Další fotografie naleznete zde.

12.04.2022 Mladí hasiči - TFA Junior 2022

Letos se po dvouleté odmlce konalo TFA Junior, která pořádá Okrsek Žďár nad Sázavou a Nové Město na Moravě. Souitěž se konala 20.3.2022 ve sportovní hale ,,Bouchalky´´ ve Žďáře nad Sázavou. Celkem se na start postavilo 132 závodníků. Za náš sbor soutěžilo 10 Mladých hasičů. Nejlépe se soutěž vydařila sourozencům Klusáčkovým Anežce a Dominikovi. Těm se podařilo zaběhnout ve svých kategoriích nejlepší čas bez trestných bodů. 

Děkujeme za pěknou reprezentaci sboru a přejeme všem spoustu dalších pěkných výsledků.

Další fotografie naleznete zde.

28.12.2021 Mladí hasiči - Zimní příprava 2021

Od listopadu naši Mladí hasiči se pilně připravují v tělocvičně. Schází se pravidelně ve středu a pátek od 16 do 18 hodin. Nejvíce se zaměřují na fyzickou přípravu, aby na jaře byly v dobré kondici. Samozřejmě myslí i na disciplíny, které je v průběhu roku budou čekat. Jedná se o požární útok, štafeta dvojic, štafeta 4x60 a další.

Další fotografie naleznete zde.

26.12.2021 Ostatní - Přestavba půdních prostor

V pruběhu roku 2021 probíhala přestavba půdních prostor. Díky tomu vzniknout větší prostory pro uskladnění materiálu. Hasičského materiálu stále přibívá a současný skladek již nestačil. Pustili jsme se tedy do rozsáhle přestavby půdy, která na skládek navazuje. Vzalo se to zgruntu, rozebrala se podlaha až na trámy, celé se to na trámech vyrovnalo a zaizolovalo a položila se nová podlaha z OSB desek. Dále se udělaly nové stěny opět z OSB desek a i ty se zateplily. Na strop se položili Sádrokartonové desky. Rozvedena byla i nová elektrika s osvětlením. Na podlahu přijde položit ještě linoleum. 

Další fotografie naleznete zde.

05.12.2021 Mladí hasiči - Vánoční bruslení 2021

Vedoucí si pro své Mladé hasiče letos připravili jinou formu vánoční besídky. A to Vánoční bruslení. Pronajali ledovou plochu na Zimním stadionu a všichni se mohli vyřádit podle svého, někteří hráli hokej, jiní se teprve učili bruslit, další pomáhali, kde bylo třeba. Po zkončení na děti čekalo ještě pohoštění v restauraci na Zimním stadionu, to všem dodalo opět vyčerpanou energii.

Další fotografie naleznete zde.

10.10.2021 Mladí hasiči - Podzimní kolo hry Plamen 2021

Za slunečného počasí si tuto sobotu naši mladší hasiči mezi 25 sbory vybojovali na branném závodě (zpv) 4. místo, na štafetě 4x60m také 4. místo a na štafetě požárních dvojic 1. místo. Celkově tak obsadili na podzimním kole supr 1. místo! 

Starším hasičům se dařilo o něco méně, získali stejné umístění na zpv, štafeta 4x60m jim přinesla 13. místo a štafeta dvojic pak místo jedenácté. Tím se umístili celkově na slušném 10. místě z třiatřiceti týmů 

Odpoledne pokračovalo soutěží dorostu, kde pětici členů hlídky čekala jen disciplína zpv. I přes drobné chyby družstvo dorostenců získalo nádherné 1. místo 

Za jednotlivce dorostenky získala Verča S. pěkné 2. místo a za jednotlivce dorostence Jan Č. nepopulární ale s pěknými body 4. místo.

Jsme velice rádi za účast, další super den!

Další fotografie naleznete zde.

21.09.2021 Akce sboru - Ocenění Rady města

Dne 18.9.2021 jsme z rukou představitelů města převzali Ocenění Rady města. Velmi si této pocty ceníme a vážíme. Je to pro nás vizitka dobře odvedené práce, kterou jsme za 135 let odvedli. Můžeme být hrdí na naši mládež, která nám dělá samou radost, Výjezdová jednotka se vzorně stará o své spoluobčany. A společně všichni pomáhamé kde se jen dá. 

Další fotografie naleznete zde.

18.09.2021 Akce sboru - 16. ročník Faraónského běhu na Zelenou horu

Za krásného sobotního odpoledne 18.9.2021 se uskutečnil na Zelené hoře 16. ročník Faraˇonského běhu. Opět se knám sjelo přes 150 závododníků z širokého okolí. Za náš sbor soutěžilo 22 členů od těch nejmenších až po ty velké. Konkurence byla opět obrovská, bylo to vidět na výsledkách, několikrát se nám stalo, že jsme měli i dva závodníky se shodným časem. O putovní pohár se opět přijet porvat loňský obhájce Aleš Vavera, i přes zdatného soupeře se mu opět povedlo pohár obhájit. a opět mu zůstane na další rok. 

Všem děkujeme za účast a těšíme se na další ročník

Další fotografie naleznete zde.

12.09.2021 Akce sboru - 18. ročník Memoriálu Jana Dřínka a Karla Herolda

V sobotu 11.9.2021 se na víceúčelové dráze u Zimního stadionu konal 18. ročník Memoriálu Jana Dřínka a Karla Herolda. Na tuto významnou soutěž se k nám sjelo 15 družstev mužů a 7 družstev žen. Náš sbor měl také své zastoupení v podobě družstva mužů a družstva veteránů. Naši chlapi se letos vytáhli a v celkovém hodnocení obsadili krásné 7. místo. Veteráni byly opět v kategorii jediní a tak pro ně obhájit Putovní pohár nebyl problém. Mužskou kategorii ovládli hasiči z Chlumětína a ženskou kategorii ovládli ženy z Bohdalova. Diváci se mohli těšit na doprovodný program, o který se letos postarali místní členové Městké polici se svými psy. Děti se vyřádili na skákacím hradě a všichni si pochutnali na výborných grilovaných kýtách. 

Všech moc děkujeme za účast a budeme se těšit příští rok na dalším ročníku.

Další fotografie naleznete zde.

30.08.2021 Mladí hasiči - Nocování na hřišti s výšlapem 2021

Ve dnech 27. - 28.8.2021 si vedoucí pro své Mladé hasiče a dorostence připravili víkendový program na hasičském hřišti. První večer byl ve znamení filmového večera. Hned ráno všichni vyrazili po vlastní ose do Nového města na Moravě. Směr byl Zelená hora - Vysoké - Lhotka - Jiříkovice - Nové město na Moravě. Cestou nás bohužel potkal i déšť ale nezastavilo nás to. Každou chvíli děti čekaly různé úkoly, které museli plnit buď ve skupině nebo jednotlivě. Samozřejmě vedoucí měli přichystaný i chutný obídek. Když výprava dorazili do Nového města, doufali jsme, že se nám podaří ještě nahléhnout na závody letního biathlonu. Bohužel, jsme ssebou neměli potřebné papíry (COVID). Takže nás čekal přesun na vlakovou zastávku a přesun zpátky do Žďáru. Poslední úsek byl z nádraží zpět do Zámku, naštěstí cestou byla zastávka ještě na zmrzlinu, která opravdu ,,bodla´´. Po návratu všichni odpadli na zem. Po večeři se už všichni nemohli dočkat až se setmí. Důvodem byla noční strašidelná stezka. Tu měli v režiji dorostenci s družstvem dospělých, kteří trávili čas s námi. Všichni stezku úspěšně zvládli. Ale bylo to opravdu strašidelné. Pak už na všechny čekla zasloužený spánek. Ráno, když se všchni probrali, čekala na ně chutná snídaně jak od maminky. 

Byly to super dva dny, které jsme mohli strávit spolu. 

Další fotografie naleznete zde.

06.08.2021 Akce sboru - Vzpomínka na zesnulé

Naši členové si 6.8.2021 připomněli své zesnulé bratry a sestry, kteří je opustili v uplynulých 25 letech. Na hřbitově na Zelené hoře a Novoměstském hřbitově položením květiny a zapálením svíčky členové zavzpomínali a připomněli si co vše se zesnulými zažili.

Čest jejich památce.

Další fotografie naleznete zde.