Přehled novinek

01.09.2023 Mladí hasiči - Nábor Mladých hasičů

Rozšiřujeme řady našich Mladých hasičů. Neváhejte a kontaktujte naše vedoucí pro více informací. Tréninky máme každý týden ve středu a pátek od 16 do 18 hod. Náplň je velmi bohatá a obsáhlá. Hlavně jsme dobrá parta, kde se neustále něco děje.

01.09.2023 Mladí hasiči - Nocování s výlety

Naši Mladí hasiči mají za sebou 3 denní výletování s nocováním v hasičské zbrojnici. Původně bylo v plánu stanování na našem hřišti, ale kvůli špatnému počasí se musely změnit plány.

Na první den, děti vyrazily do Lanového parku v Domaníně, na Vyhlídku na Vírské přehradě a do Strašidelného zámku Draxmoor. Večer si opekly špekáčky na ohni a nedočkavě čekaly na Strašidelnou stezku odvahy. Druhý den byl na programu výlet do Kovo Zoo ve Starém Městě, a cestou zpátky okoukly Mohylu míru u Slavkova. Po návratu si děti užily filmový večer. Poslední den ač unaveny, děti vyrazily na výšlap do nedaleké Polničky Celkem měly v nohách 12 km. Po návratu do hasičské zbrojnice zbylo jen pobalit si věci, hezky po sobě uklidit a vyrazit domů.

Věříme, že si to všichni moc užili a děkujeme vedoucím za vytvoření pěkného programu pro naše Mladé hasiče.

Další fotografie naleznete zde.

22.05.2023 Mladí hasiči - Regional Cup Mládeže - 1. kolo Blízkov

V neděli pokračovali naši Mladší hasiči 1.kolem Regional Cupu Mládeže v Požárním útoku. Soutěž se konala v Blízkově. Náš sbor reprezentovalo jedno družstvo Mladších a jedno družstvo Starších. Obě dvě družstva měli premiéru ve své kategorii. Mladší si vyběhali krásné 5. místo a Starší brali 10. místo.

Přejeme jim hodně štěstí v dalších závodech.

Další fotografie naleznete zde.

22.05.2023 Array - Jarní Okresní kolo dorostenců 2023 a Okresní kolo Dospělých 2023

Máme za sebou náročný víkend plný soutěží. V sobotu dopoledne se v Hamrech nad Sázavou konalo Okresní kolo Dorostu. Náš sbor měl zastoupení v jednom družstvu smíšených dorostenců. Disciplíny měli Požární útok s vodou a štafety 4x100m. Při vyhlašování výsledků si naše družstvo šlo pro krásné 2.místo.

Děkujeme za krásnou reprezentaci sboru.

Hned odpoledne na stejném místě pokračovalo Okresní kolo Dospělých, kde jsme měli opět zastoupení v jednom družstvu Mužů. Soutěžili v disciplínách Požární útok s vodou, štafety 4x100m a 100m s překážkami. Při všech disciplínách se družstvu dařilo a díky tomu jsme opět stáli na stupních a brali jsme super 3. místo. Děkujeme našim kamarádům z Hamrů a Radostína za výpomoc.

Další fotografie naleznete zde.

10.05.2023 Akce sboru - Okrsková soutěž 2023

Máme za sebou první letošní soutěž, v neděli 7.5. se ve Světnově uskutečnila Okrsková soutěž v ,,klasice´´. Celkem se soutěžilo ve čtyřech disciplínách - požární útok, štafetový běh, pořadová příprava a testové otázky. Náš sbor se zúčastnil s jedním družstvem Mužů. Na konci soutěžního dne, po drobných chybách jsme obsadili krásné 5. místo ze 17 družstev.

Děkujeme celému družstvu Mužů za reprezentaci sboru.

Další fotografie naleznete zde.

19.04.2023 Akce sboru - Zlatý erb 2023

V úterý 18.4.2023 se na Krajském úřadě v Jihlavě konalo vyhlášení soutěže Zlatý erb 2023. Soutěží se zde o nejlepší webové stránky Sboru dobrovolných hasičů. Náš sbor se účastní pravidelně a vždy se umisťuje na předních příčkách. Jinak tomu nebylo ani letos. Odvezli jsme si krásné 3. místo. Velmi nás těší, že naše stránky jsou stále takto hodnoceny. Letos jsme získali i krásné ceny.

Děkujeme.

Další fotografie naleznete zde.

16.04.2023 Akce sboru - Sběr šrotu 2023

Máme za sebou Sběr železného šrotu a vyřazených elektrospotřebičů. Akce se konala v sobotu 15.4.2023. Od ranních hodin až do odpoledních hodin jsme sváželi z místních částí Žďáru Zámku, Vysočan a Vodojemu. Opět toho bylo požehnaně. Všem moc děkujeme. Tímto jste nám pomohly s financováním naší dobrovolné činnosti.

Děkujeme, vaši Hasiči ze Zámku

Další fotografie naleznete zde.

07.04.2023 Mladí hasiči - Čistá Vysočina 2023

Již tradičně jsme se zapojili do akce Čistá Vysočina. Na úklid podél silnic jsme vyrazili v pátek 7.5.2023. Šli jsme úsek ze Žďáru nad Sázavou přes Vysoké až do Počítek. Tento úsek chodíme pravidelně každý rok. Musíme říct, že nepořádku kolem silnic ubývá. Alespoň v tomto úseku.

Další fotografie naleznete zde.

07.04.2023 Mladí hasiči - Jarní brigáda na hřišti

Na Zelený čtvrtek naši ,,Mlaďoši´´ nelenili. Na hasičském hřišti se vrhli na jarní údržbu trávníků a renovaci základny k Požárnímu útoku. Dále začali brousit skladovací boudy, které už volaly po novém kabátu. Nakonec ještě postavili sportovní překážky k disciplínám 100m s překážkami a Požární útok CTIF. Za odměnu si opekli výborné špekáčky. Jak bude další příležitost, bude se v pracích pokračovat.

Další fotografie naleznete zde.

07.04.2023 Akce sboru - Sběr železného šrotu a elektroodpadu 2023

Opět po roce pořádáme Sběr železného šrotu a elektroodpadu. Akce se bude konat 15.4.2023 od 7:30 do 14:00 v městských částech Žďáru 2, 5, 7. Samozřejmě pokud se nám ozvete, že máte i železný odpad nebo elektroodpad jinde, tak se určitě domluvíme. Volat můžete na tel. 721064978. Těžké věci si vyneseme sami. Jinak vše nejlépe nachystejte až ráno, bohužel se stává, že připravené věci někdo sbírá před námi. Samozřejmě nemůžeme sbírat nebezpečný odpad (barvy, zářivky, aj.). Ohledně elektroodpadu sbíráme lednice, myčky, sporáky, televize, tiskárny a vše další ze spotřebičů.

O roznos informačních letáčku se postarali jako vždy naši Mladí hasiči.

Vaši Zámečtí hasiči.

17.03.2023 Akce sboru - Recyklujte s hasiči 2023

Krajská soutěž „Recyklujte s hasiči“ zná své vítěze za ročník 2022

Do aktivity zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů se v loňském roce zapojilo 120 sborů dobrovolných hasičů z Kraje Vysočina. K recyklaci bylo do systému Elektrowin předáno 307 tun elektrospotřebičů. Kraj mezi 5 sborů dobrovolných hasičů (SDH) s nejvyšším množstvím sesbíraného elektra rozdělil 80 tis. Kč.

Podmínkou pro účast v soutěži bylo minimální množství elektrospotřebičů ve výši 500 kg sebraných za kalendářní rok. Přehled vítězů ročníku 2022:

1 SDH Kamenice (JI) 11,39t

2 SDH Žďár nad Sázavou 2 – Zámek (ZR) 9,93t

3 SDH Jimramov (ZR) 9,31t

4 SDH Dolní Cerekev (JI) 8,97t

5 SDH Bohdalov (ZR) 6,50t

Děkujeme, že nás v této aktivitě podporujete. V letošním roce máme naplánovaný sběr vyřazených elektrospotřebičů společně se sběrem železného šrotu v termínu 15.4.2023. Samozřejmě vyřazené elektrospotřebiče vybíráme po celý rok. Stačí nás kontaktovat a domluvit se na odvozu.

Další fotografie naleznete zde.

 

25.01.2023 Akce sboru - 136. Výroční Valná hromada

Začátkem ledna se v našem sboru konala 136. Výroční Valná hromada, kde jsme zhodnotily činnost za uplynulý rok 2022. Předneseny byly zprávy o činnosti sboru, o činnosti mládeže, dále zprávy revizora. Předáno bylo několik ocenění a vyznamenání za činnost ve sboru. Pozvánku od nás přijalo i několik hostu z našich partnerů. Po zkončení oficiální časti, byla pro všechny připravená večere, a následně společenský večer s živou hudbou. 

Výroční Valnou hromadu jsme měli po dvouleté odmlce kvůlu pandemii Covid-19. O to více jsme si celou akci užily.

Další fotografie naleznete zde.

19.09.2022 Mladí hasiči - Hodnocení Regional Cup 2022

Přínášíme vás zhodnocení Regional Cupu Mládeže v Požárním útoku 2022. Dnes bylo poslední kolo seriálu. Zde náš sbor měl zastoupení jak v Mladší (do 11let) tak i ve Starší kategorii (do 15 let). Seriál se skládal celkem ze 7 soutěží. Od začátku jsme věřili, že se nám letos podaří dostat na stupně vítězů v celkovém hodnocení. V Mladší kategorii to bylo napínavé až do posledního závodu, ale podařilo se a přání se nám vyplnilo. Naše družstvo Mladších si vybojovalo skvělé 3. místo. V kategorii Starších se nám už tolik nedařilo, ale i tak družstvu gratulujeme k 11. místu.

Všem moc gratulujeme a opět děkujeme za skvělou reprezentaci našeho sboru.

Další fotografie naleznete zde.

18.09.2022 Mladí hasiči - Hodnocení Žďárské ligy 2022

Zde vám přinášíme celkové zhodnocení Žďárské ligy v Požárním útoku. V této soutěži jsme měli zastoupení v podobě družstva Mužů a letos poprvé i družstva Žen. Celkem 11 kol této soutěže musela družstva absolvovat. A včera 17.9.2022 se konalo poslední kolo v Maršovicích, kde se rozhodovalo i o celkovém pořadí celého seriálu. Myslím, že můžeme být velmi spokojeni. Družstvo Mužů celkově obsadilo 6. místo a Ženy se vůbec nedržely pozadu. Při své premiéře obsadily také 6. místo.

Byla to dlouhá a náročná cesta ke skvělým výsledkům. Musím zde zmínit, že celou sezónu musely jezdit trénovat do Znětínka (moc děkujeme SDH Znětínek), jelikož naše hřiště je v rekonstrukci, takže o to to bylo náročnější. Neustále přejíždění a převážení věcí. Naštěstí příští rok již pěkně na svém.

Oběma družstvům moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho sboru.

Další fotografie naleznete zde.

18.09.2022 Akce sboru - 17. ročník Faraónského běhu na Zelenou horu

17. ročník Faraónského běhu na Zelenou horu, se konal včera 17.9.2022. Bohužel nám letos vůbec nepřálo počasí a tím pádem se na start postavilo jen 107 závodníků převážně z řad okolních sborů. Za náš sbor soutěžilo celkem 25 závodníků. Vyhlášení trošku netradičně probíhalo přímo v hasičské zbrojnici. Nejlépe a nejrychleji schody opět vyběhnul Aleš Vavera z Hamrů n. S. s časem 16,92s a po roce si opět odvezl Putovní pohár. Ani letos nechyběl na startu nejstarší účastník pan Alois Bradáč, ve svých 82 letech schody zdolal v čase 54,43s.

Děkujeme všem sponzorům, kteří tuto akci podpořili. A velké poděkování patří všem účastníkům, kteří se nezalekli špatného počasí a přijeli.

Děkujeme všem, vaši Hasiči ze Zámku.

Další fotografie naleznete zde.

18.09.2022 Akce sboru - 19. ročník Memoriálu Jana Dřínka a Karla Herolda

Máme za sebou 19. ročník Memoriálu Jana Dřínka a Karla Herolda. Tato soutěž se uskutečnila 10.9.2022 na Víceúčelové dráze u zimního stadionu, její naplní byl požární útok ,,klasika´´. Po roce se sem sjelo celkem 23 týmů, 15 družstev mužů a 8 družstev žen. Za domácí sbor se představila 2 družstva - muži a veteráni. V ženské kategorii se nejlépe zadařilo hasičkám z Nového Veselí. Jejich čas útoku byl 53,12s. V mužské kategorii po roce opět uspěli hasiči z Chlumětína, čas jejich útoku byl 40,91s. Oběma týmům byly na rok propůjčeny Putovní poháry Jana Dřínka. Do veteránské kategorie se přihlásil tým z Okrsku Velká Losenice a domácího sboru Žďár nad Sázavou 2 – Zámek. Obě družstva splnila podmínku věkového průměru družstva nad 60 let. Lépe se požární útok povedl družstvu Okrsku Velká Losenice, jejich čas byl 78,93s. I jim byl na rok propůjčen Putovní pohár Karla Herolda.

Během soutěžení se pozvaní hosté odebrali na místní hřbitovy, aby zde zavzpomínali na velké hasičské osobnosti - Jana Dřínka a Karla Herolda. Položením kytice a zapálením svíčky jim vzdali úctu a hold.

Po soutěžní části, vystoupila žďárská skupina Flamberg, aby předvedla své umění historického šermu. Pro děti byl k dispozici skákací hrad a pro všechny bohaté občerstvení.

Poděkování patří všem sponzorům, kteří tuto akci podporují. Díky i všem hostům, kteří přijali naše pozvání. A samozřejmě díky i všem hasičským družstvům, kteří se soutěže účastnily.

Děkujeme všem, vaši hasiči ze Zámku.

Další fotografie naleznete zde.

07.08.2022 Akce sboru - 11. ročník Koněspřežných stříkaček

Včera jsme se zúčastnili 11. ročníku Závodů Koněspřežných stříkaček v Jamách. Této krásně soutěže se účastníme pravidelně už od jejího počátku. Letos se zde sjelo 21 družstev ze tří zemí. V konečném hodnocení jsme se umístili na pěkném 7. místě. Ale o výkonu tato soutěž není, bereme to spíš jako krásně strávený čas mezi přáteli.

Děkujeme pořadatelům za pěknou soutěž. A těšíme se na další další ročník.

Další fotografie naleznete zde.

05.06.2022 Mladí hasiči - Žďárská liga 2022

Máme za sebou již 5 soutěží. Zatím je to jak na houpačce, úspěch střídá neúspěch. První soutěž se skrz vadnou časomíru nebude počítat do celkového hodnocení. To našim chlapům nevadilo, jeliž se jim útok nepovedl. Holky to ale mrzelo, protože to byla jejich první soutěž a hned z toho bylo krásné 5. místo.

Na druhém kole se bohužel nedařilo ani jednomu týmu a byly z toho neplatné pokusy.

Na třetím kole si oba týmy zpravily náladu chlapi si zaběhli svůj osobáček a brali krásný 5. místo a holky se vyšvihly na bednu a brali super 3. místo.

Na čtvrtém kole kluci pokračovali dobře a vyběhali si opět 5. místo. Holky měli bohužel smůlu, zapomněli si otevřít kohout na mašině a tím byl útok ztracen.

Na pátem kole, zatím posledním si družstva vedly takto. Chlapy běželi skvěli, ale měli trochu problém s mašinou, tak je z toho 14. místo a holky zaběhli hezký utok a vyneslo jim to 7. místo.

Obou týmům gratulujeme a držíme jim palce do dalších závodů.

Další fotografie naleznete zde.

31.05.2022 Mladí hasiči - Regional Cup Mládeže 2022

Máme za sebou již 2 kola této soutěže a to ve Velkém Meziříčí a v Blízkově. Máme zastoupení jak mezi Mladými hasiči tak i v kategorii Starších. Zatím se více daří těm menším, kteří jednou brali 4. místo a po druhé si šli pro 2. místo. Starší hasiči se zatím trochu trápí na prvních závodech byly až na 17. místě a na druchých závodech na 8. místě. Budeme věřit, že se i jejich výsledky zlepší.

Prozátím děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalších závodech.

Další fotografie naleznete zde.