Návštěva Izraelských hasičů

30.06.2019

Poslední květnový čtvrtek se u naší hasičské zbrojnice konala mimořádná událost. Zavítala sem čtyřčlenná skupina profesionálních hasičů státu Izrael, kterou vedl vrchní velitel generálporučík Dedy Simhi. Byla to vůbec první návštěva Izraelských hasičů v České republice.

Pod vlajícími vlajkami České republiky a Izraele je přivítali starosta Sdružení hasičů Čech,Moravy a Slezska Jan Slámečka, starosta SDH Marek Entlicher a velitel jednotky David Partl. Hosté se při prohlídce seznámili s bohatou historií sboru, moderní zásahovou technikou a s krásnými muzejními stříkačkami, které je velmi zaujali. Nadšeni byli také z ukázky Mladých hasičů, kteří se předvedli s ukázkou Štafety dvojic. Následně převzali z rukou Dedy Simhiho drobné dárky, ze kterých měli samozřejmě velkou radost. 
Na konci nechybělo společné focení a předávání darů. Při loučení jsme si všimli jedné kuriozity. Potkali se zde dva hasiči shodného příjmení, z izraelské strany to byl Eli Perets a z české Ondřej Pérez.

Další fotografie naleznete zde.

Zpět na přehled novinek