Junior univerzita 2019

28.09.2019

V neděli 22.9.2019 byl na půdě Vysoké školy Báňské, Technické Univerzity Ostrava předán diplom za úspěšné absolvování Junior Univerzity - Vzdělávání mladých záchranářů našim 3 starším hasičům; Emě Strakové, Jakubu Zerzánkovi a Ondřeji Dobrovolnému.

Cílem projektu bylo seznámit mladé hasiče z kraje Vysočina formou vysokoškolského studia, ale přitom praktickým a dle možností i zábavným způsobem s přírodovědnou a technickou oblastí. Junior univerzita má za cíl přesvědčit žáky, že přírodní vědy a technika, odborné předměty jako je matematika, chemie, fyzika, nebo biologie jsou lákavé a perspektivní a jsou využitelné v praxi. Navíc probíraná témata souvisí s činností záchranářů, kteří mají ve společnosti nejvyšší kredit. Tím, že Junior univerzita je realizována ve spolupráci se střední školou a vysokou školou, kde se studují záchranářské obory, se tak žákům otevírá i možnost seznámení se s prostředím na těchto školách. Tato získaná zkušenost může být pro žáky rozhodující i při výběru budoucího studia a zaměstnání.

Projekt byl rozdělen na 3 víkendové a 1 týdenní turnus, kdy studenti prošli výcvikem jak na vodní ploše, tak s dýchací technikou používanou jednotkami PO, prohlídkami centrální stanice v Ostravě, výukou v dílnách na střední průmyslové škole v Hranicích a mnoho dalším ...

Projekt zabezpečuje KSH kraje Vysočina ve spolupráci s Ústřední hasičskou školou SH ČMS v Jánských Koupelích, Fakultou bezpečnostního inženýrství VŠB-TU Ostrava a Střední průmyslovou školou v Hranicích.

Gratulujeme za reprezentaci!

 

Další fotografie naleznete zde.

Zpět na přehled novinek