20. ročník Memoriálu Jana Dřínka a Karla Herolda

17.09.2023

Druhou soutěží byl 20. ročník Memoriálu Jana Dřínka a Karla Herolda. Tato soutěž se uskutečnila 16.9.2023 na víceúčelové dráze u Zimního stadionu, její naplní byl požární útok ,,klasika´´.

Na toto výročí se sjelo celkem 31 týmů, 21 družstev mužů a 10 družstev žen. Za domácí sbor se představila 2 družstva - muži a veteráni. Ženskou kategorii po roce opět ovládly hasičky z Nového Veselí. Jejich čas útoku byl 50,76s. V mužské kategorii požární útok zvládli hasiči z Odrance, čas jejich útoku byl 43,30s. Oběma týmům byly na rok propůjčeny Putovní poháry Jana Dřínka. Do veteránské kategorie se přihlásil tým z Okrsku Velká Losenice a domácího sboru Žďár nad Sázavou 2 – Zámek. Obě družstva splnila podmínku věkového průměru družstva nad 60 let. Lépe se požární útok povedl družstvu Okrsku Velká Losenice, jejich čas byl 69,22s. I jim byl na rok propůjčen Putovní pohár Karla Herolda.

Během soutěžení se pozvaní hosté odebrali na místní hřbitovy, aby zde zavzpomínali na velké hasičské osobnosti - Jana Dřínka a Karla Herolda. Položením kytice a zapálením svíčky jim vzdali úctu a hold.

Po soutěžní části se představili psovodi státní policie se svojí ukázkou výcviku, dále zabubnovaly děti z místní Základní školy „Džembíci“. Pro děti byl k dispozici skákací hrad, dále stánek BESIP se soutěžemi pro děti. K vidění byla i moderní technika hasičů a Policie ČR. Nemohlo chybět ani bohaté občerstvení.

Letos poprvé bylo vybíráno startovné, které jsme se rozhodli věnovat na dobrou věc. Přímo na místě převzala částku 7 tisíc korun paní učitelka Dana Bučková, které má na starosti s dalšími kolegyněmi právě skupinu „Džembíci“, kteří nám letos vystupovali. Jedná se o děti ze speciálních tříd. Jsme moc rádi, že jsme jim mohli přispět na jejich činnost. Fungují již takto 9 let, bubnují společně se svými učitelkami na velké africké bubny Djembe.

Poděkování patří všem sponzorům, kteří tuto akci podporují. Díky i všem hostům, kteří přijali naše pozvání. A samozřejmě díky i všem hasičským družstvům, kteří se soutěže účastnily.

Vaši hasiči ze Zámku.

Další fotografie naleznete zde.

Zpět na přehled novinek