18. ročník Faraonského běhu

28.09.2023

Třetí akci, kterou jsme pořádali byl 18. ročník Faraónského běhu na Zelenou horu, který se konal 23.9.2023. Letos nám celou soutěž nafotil fotograf Jiří Uchytil - https://www.facebook.com/profile.php?id=100093107696544. Oproti loňskému roku nám vyšlo počasí, takže se opět sešel krásný počet soutěžících. Přesně jich bylo 165, nejmladšímu byly pouhé 2 roky a nejstaršímu 83 let. Za náš sbor soutěžilo celkem 29 závodníků. Letos jsme se museli popasovat hned se dvěma zvláštnostmi. První z nich byl nejrychlejší čas, který zaběhnul Dan Kováč, ale jelikož nepatřil mezi hasiče, nemohl získat Putovní pohár. Je to takto nastavené již od začátku soutěže, která je primárně pro hasiče. I tak musíme uznat jeho kvality a připsat mu posunutí rekordu na čas 15,38s. Je to neskutečné, kam až se to posouvá. Druhou zvláštností bylo, že si putovní pohár odnesli 2 naši členové Jan Zerzánek a Matěj Košťál, kteří zaběhli shodný čas 17,68s. Ani letos nechyběl na startu nejstarší účastník pan Alois Bradáč, ve svých 83 letech schody zdolal v čase 54,67s.

Děkujeme všem sponzorům, kteří tuto akci podpořili. Dále i všem soutěžícím, kteří se akce účastnili.

Vaši Hasiči ze Zámku.

Další fotografie naleznete zde.

Zpět na přehled novinek